Plastik Hurdası

Plastik Hurdası

Plastik hurdası doğadan çıkarılan bir maden değildir. Ham petrol, gaz ve kömürün ısı ve basınç altında reaksiyona sokulması sonucu plastik maddesi elde edilir. O yüzden Plastik hurdasının doğada çözünümü uzun yıllar alır. Uzun yıllar almasının yanı sıra çevreye de oldukça zararlıdır. 


Yukarda saydığımız etmenler doğrultusunda Plastik hurdasının ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Plastik hurdası mutlaka geri dönüşüme kazandırılmalı ve yeniden kullanıma hazır hale getirilmelidir. Plastiğin kolay işlenebilir olması, parlaklığı ve rengi onun birçok alanda kullanılmasına olanak sunmuştur. Düşük maliyetli olan ve kolay şekil alabilen Plastik hurdası onun kullanım alanını günden güne arttırmaktadır. 

Plastik hurdası cinslerine göre ayrıştırılır. Hurda Plastiğin poşetler, bazı şişeler, bazı kaplar, kapaklar, bazı borular, şampuan şişeleri, bazı bahçe çitleri, parmaklıklar, pencere kenarları, sera malzemeleri, filmler, ambalajlar, mutfak eşyaları, oyuncaklar, kasetler, yalıtım malzemeleri gibi birçok kullanım alanı vardır. 

Whatsapp Destek 0(533)6356634